کد خبر: ٩٨٠٩٩/ ١٠:١٨ - سه شنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 4109
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی
22 بهمن سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران و روز غلبه ايمان بر كفر و طاغوت مبارك باد
يوم الله 22 بهمن تجلي حكومت "الله" بر روي زمين و يادآور رشادت ها و شهادت طلبي هاي ملتي منسجم و خداجوي است كه با پيروي از ولايت و رهبري و با ايثار خون خويش ثابت كردند كه خون بر شمشير و حق بر باطل پيروز است.

يوم اللّه 22 بهمن، يادآور معجزه "ايمان" در مصاف با قدرت هاي مادي است. 22 بهمن، يادآوري تجلي حكومت «الله» بر روي زمين و روزي است كه برنده ترين سلاح معنوي يعني "ايمان"پيروزي آفريد. يوم الله 22 بهمن، يادآوري رشادت ها و شهادت طلبي هاي ملتي منسجم و خداجوي كه پيرو ولايت و رهبري بوده و با ايثار خون خود ثابت كردند كه "خون بر شمشير و حق بر باطل پيروز است."
روزي كه كلمه توحيد در وحدت كلمه به دست آمد و در نتيجه اعتصام به «حبل الله» رژيم ستمشاهي دوهزار و پانصد ساله طاغوتيان به قعرتاريخ سپرده شد و ثابت كرد آواي "الله اكبر" از رگبار مسلسل  قوي تر و نيرومندتر است. 22 بهمن پيش از آن كه حكايت از پيروزي ملت داشته باشد گواه كارآمدي انديشه ديني و نقش مؤثر ايمان و باورهاي ديني در پيدايش حركت هاي فراگير و بنيادين اجتماعي بود. امام امت قدس سره از 22 بهمن همچون 15 خرداد، 17شهريور، 12 فروردين و ... به عنوان "ايام الله" ياد كرده و درباره چنين ايامي فرمود: "برملت شريف ماست كه اين ايام الله را كه هدايايي از عالم غيب ربوبي است  با جان و دل حفظ و با چنگ و دندان نگهداري كنند."
پيروزي انقلاب اسلامي ايران در بيست و دوم بهمن سال 57 زمينه تحول آفريني گسترده‌اي را در جهان اسلام فراهم كرد به طوري كه از آن عنوان يك زلزله تاريخي در جهان ياد مي شود. مقابله‌هاي صورت گرفته با آن در طي 35 سال گذشته، همگي نشان‌دهنده عمق نفوذ شعارها و اهداف انقلاب در جاي جاي منطقه و نيز جهان بوده است. در اين راستا حضرت امام خميني (ره) از نخستين سال هاي آغاز مبارزه عليه رژيم پهلوي بر اتحاد مسلمانان جهان و مبارزه با حاكمان ستمكار در كشورهاي اسلامي تاكيد داشته است. بي شك تحقق بيداري اسلامي در منطقه يكي از نتايج و ثمرات انقلاب اسلامي است كه بنيانگذار كبير انقلاب آن را پايه‌گذاري كرد.

و اما ملت مسلمان ايران فردا 22 بهمن در چهل و یکمین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي خود نه تنها براي حفظ و حراست از اين انقلاب به ميدان خواهد آمد، بلكه براي پشتيباني از آرمان ملل مسلمان به پاخاسته نيز حضوري مضاعف خواهد داشت.

رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با اقشار مختلف مردم که 16 بهمن 98 برگزار شد فرمودند: امسال سالگرد پیروزی انقلاب با ایام چهلم سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی همزمان است و مردم انگیزه مضاعف دارند و ان شاالله با حضور عظیمشان ضربه کوبنده ای بر سیاستهای دشمن وارد خواهند کرد.

جملاتي گوهر بار از امام عشق و راستي

اين اعجاز بزرگ قرن و اين پيروزي بي نظير و اين جمهوري اسلامي محتاج به حفظ و نگهداري است. امام خميني(ره)
 انقلاب اصيل ماجلوه اي از نهضت پر عظمت حضرت رسول ا... (ص ) است. امام خميني(ره)
 پيروزي انقلاب مرهون فداكاريهاي دلاورانه ملت، خصوصاً شهيدان است. امام خميني(ره)
خون شهيدان، انقلاب و اسلام را بيمه كرده است. امام خميني(ره)
 رمز پيروزي شما ايمان و وحدت كلمه بود. امام خميني(ره)

گردآوري و تنظيم: محبوبه بهلولي

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
#