پنج شنبه ٠١ آبان ١٣٩٩
**** شماره حساب معاونت پژوهشي دانشگاه : بانك ملت به شماره: 2761900442 - با كد شناسه: 8929 - شماره شبا: IR03 0120 0000 0000 2761 9004 42 ****
منو اصلی
 

صفحه اصلی<برنامه تور بازدید آموزشی< تور آموزشی بازدید از شرکت سیناژنتور آموزشی بازدید از شرکت سیناژن

 

 

تور علمی بازدید از شرکت سیناژن در روز سه شنبه  مورخ 1396/05/03 باحضور 25 نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده داروسازی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام گرفت.

در ابتدا جناب آقای مهندس مهران منتجبی، معاون محترم تولید شرکت سیناژن ضمن خیر مقدم به مهمانان به معرفی شرکت، محصولات و دستاوردهای آن پرداختند. و سپس از خط تولید این شرکت بازدید به عمل آمد.

شرکت سیناژن در سال 1373 با هدف تولید محصولات بیوتکنولوژی نوین تاسیس گردید. حرکتی که از همت و ایده ی چهار متخصص کوشا آغاز گردید به تولد بزرگترین تولید کننده محصولات بیوتکنولوژی پزشکی در منطقه منجر شد. فعالیت بر تحقیق و توسعه در حوزه بیوتکنولوژی به منظور تامین نیاز بازار منطقه ای اولویت اصلی سیناژن بود. آنزیم ها، معرف های بیولوژی مولکولی، کیت های تشخیصی PCR، اولین محصولات سیناژن بوده و بهره مندی از زیرساخت های تخصصی تکنولوژیک، شرکت سیناژن را بر آن داشت تا اقدام به تولید آنتی بادی های مونوکلونال تشخیصی گروهای خونی بنماید.

تلاش های این شرکت در راستای توسعه محصولات بیوسیمیلار در زمینه بیماری های ایمونولوژیکی، ناباروری، اختلالات هورمونی و سرطان و همچنین ارائه خدمات تحقیق و توسعه است. این شرکت در حال حاضر 20% از حجم کل گردش مالی خود را به فعالیتهای تحقیق و توسعه اختصاص داده است.

استراتژی سیناژن تبدیل شدن و حفظ خود به عنوان یک شرکت بیوتکنولوژی پیشرو در منطقه است. هدف این شرکت استفاده از تخصص خود و شناسایی و کسب محصولات انتخاب شده از طریق استراتژی های مشارکتی در جهت ترویج توسعه پایدار سلامت انسان قرار گرفته است.

اسامی مجموعه شرکت های گروهی دارویی سیناژن: سیناژن، آریوژن فارمد، نانوالوند، نانوحیات دارو، زیست مهندسی آروکو، ارکید فارمد، سیناپخش ژن

در حال حاضر سیناژن تولید محصولات بیوتکنولوژی دارویی خاص شامل سینووکس ( در حوزه بیماری ام-اس)، رسیژن ( در حوزه بیماری ام- اس)، ردیتوکس (در حوزه سرطان)، سینالاف ( در حوزه بیماری ناباروری)، سینافکت ( در حوزه بیماری ناباروری)، سینوپار (در حوزه بیماری پوکی استخوان)، پگاژن ( در حوزه بیماری سرطان) ردیتوکس (در حوزه درمان سرطان)، سیناپوئیتین ( درحوزه بیماری های کلیوی) سینورا (در حوزه درمان بیماری های خود ایمنی) و سیناتروپین (در حوزه درمان بیماری کمبود هورمون رشد) را سبد محصولات خود داشته و در سال 95 از خروج 585 میلیون دلار ارز از کشور به منظور خرید این داروها جلوگیری نموده که کمک شایانی به اقتصاد کشور و قدرت خرید بیماران داخلی می باشد که کسب دو تندیس و دو گواهینامه رعایت از حقوق مصرف کنندگان از وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران، طی سالهای 90 تا 93 موید این نکته است.

در سال 96 سیناژن به منظور گسترش سبد محصولات در حال تولید و ورود به بازار سه محصول جدید خود پگ سینووکس (در حوزه بیماری ام- اس)، ستوکسی مب و پروتوزومب (هر دو در زمینه سرطان) می باشد.

از طرفی صادرات سیناژن به ارز آوری در طی سالهای 90 تا 95 منجر شده است که کسب تقدیرنامه صادرکننده نمونه کشور از سازمان صنعت، معدن و تجارت نشانگر تلاش سیناژن در زمینه بهبود صادرات غیر نفتی می باشد.

در کنار این موارد توجه به نوآوری و کیفیت سیناژن را در زمره شرکت های مطرح در زمینه فناوری و نوآوری و همچنین کیفیت در سطح کشور قرار داده است که کسب نشان شایستگی یک ستاره طی سالهای 92 و 93 از جایزه ملی فناوری و نوآوری ایران همچنین تقدیرنامه اشتهار به کیفیت از چهارمین و پنجمین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران سندی بر پیشگامی سیناژن در زمینه نوآوری و کیفیت است.

سیناژن در حال حاضر دارای چهار سایت تولیدی تحت عنوان شرکت تحقیقاتی، تولیدی سیناژن بوده و سایت پنجم در حال ساخت می باشد که تمامی آنها در شهرک صنعتی سیمین دشت واقع شده است. دفتر مرکزی این شرکت نیز در تهران شهرک غرب واقع می باشد.

در این سه سایت جمعا 547 نفر مشغول به کار می باشند که از این تعداد 167 نفر خانم می باشند.

لازم به ذکر است از مجموع 167 نفر خانم در این شرکت تعداد 18 نفر در رده های مدیریتی سازمان شامل مدیر عامل، مسئول فنی، مدیر ارشد و مدیر مشغول به کار می باشند.

همچنین مدیر عامل شرکت سیناژن سرکار خانم دکتر حامدی فر علاوه بر افتخارات سازمانی ذکر شده در بالا، دارای تقدیرنامه های مدیر جهادگر نمونه، کارآفرین برتر استان، تنها مدیر عامل خانم دریافت کننده تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان در کشور بوده و بیش از 5 اختراع به نام ایشان ثبت شده است.